Centrum Nauki Kopernik, nazwane po polskim astronomie, który ustanowił teorię heliocentryczną, to miejsce, do którego co roku przyjeżdżają setki tysięcy ludzi z całego świata w celu prowadzenia eksperymentów naukowych. Jest to jedna z najbardziej rozwiniętych w stronę interaktywną inwestycji publicznych, które to również zadowala potrzeby wizualne najbardziej wymagających fanów nowoczesnej architektury.

WSPÓŁCZESNA ARCHITEKTURA

Gdańsk jest największym miastem wchodzącym w skład Trójmiasta, poza nim aglomerację współtworzą Gdynia i Sopot. Położony nad Bałtykiem stanowi najważniejszy polski port. Stare miasto to interesująca mieszanka polskiej
i niemieckiej architektury ostatniej połowy millenium. Poza turystyką Trójmiasto utrzymuje jeden z najwyższych wskaźników wzrostu ekonomicznego w Polsce, a klasa średnia stanowi w nim największy odsetek społeczeństwa. Mówi się, że mieszkają w nim najbardziej wyluzowani ludzie w Polsce, a corocznie odwiedzają je setki tysięcy osób na samym Open’er Festivalu.

STARA ARCHITEKTURA

Krakowska Tauron Arena jest największym polskim stadionem obsługującym zawody na zamkniętej hali. Od 2014 roku, w którym została oddana do użytku, była gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce, Mistrzostw Europy Piłki Ręcznej, oraz dziesiątek koncertów największego pokroju. Arena jest w stanie pomieścić 20 400 osób i prezentuje światowy poziom nowoczesnego designu

STADIONY

Jezioro Morskie Oko w Tatry to jedno z wyjątkowych miejsc na odpoczynek od miejskiego biegu. Położone na wysokości 1395 metrów nad poziomem morza jest punktem wyjściowym do najwyższych szczytów w Tatrach. Cały region obfituje w bogactwo krajobrazów górskich do zdjęć dowolnego rodzaju.

GÓRY

Województwo Lubelskie, położone w południowo-wschodniej Polsce, to wzgórzysty region pełen unikalnej przyrody, otwartych ludzi i wielu historii. To dom dla dwóch parków narodowych – Roztoczańskiego i Poleskiego, które cechuje unikatowa flora i fauna. Co więcej Województwo Lubelskie mieści w sobie prawdopodobnie najbardziej urokliwe miasteczko w Polsce – Kazimierz Dolny. Kazmierz jest ukryty w kolanie Wisły i otoczony lessowymi wąwozami, a nad miastem górują ruiny trzynastowiecznego Zamku, postawionego przez nadawcę nazwy – Kazimierza Wielkiego.

PUSZCZE

Nowe biznesowe centrum Warszawy jest niezmiernie szybko rozwijającym się dystryktem miasta, który niewątpliwie warto odwiedzić, by poczuć lokalnego ducha przedsiębiorczości. Nie każdy wie, że Warszawa, po upadku komunizmu, stała się centrum dla międzynarodowych korporacji na ścianę wschodnią, wliczając w to Estonię, Łotwę, Litwę, Węgry, Czechy, czy Słowację. Nowoczesny krajobraz niesie ze sobą bogactwo różnorodnych wieżowców, jak na przykład Warsaw Spire, króry został nagrodzony Best Office & Business Develop w Cannes, czy Warsaw Cosmopolitan Twarda 2/4 zaprojektowany przez znanego na cały świat Helmuta Jahn.

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA

Zamek Niedzica w Pieninach jest ufortyfikowany na wzgórzu, w kolanie rzeki. Średniowieczny wystrój wnętrz zamku oferuje duży potencjał dla zdjęć z epoki, a otaczające tereny górskie to sielankowa kraina dziewiczej przyrody. Co więcej, okolica zapewnia poważny wybór malowniczych tras, które doskonale nadają się do ujęć kręconych z samochodu.

ZAMKI

Wisła i Odra to dwie największe w Polsce rzeki, które pnąc się przez kraj w kierunku Morza Bałtyckiego, oferują bogactwo zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych mostów. Pozwalają podróżnym nacieszyć oko różnorodnymi rozwiązaniami architektonicznymi, które tworzą doskonałą metaforę ludzkiego zmagania z mocami przyrody.

MOSTY

Wrocław Sky Tower to najwyższa budowla w Polsce mierząca 215 metrów. Nowoczesny kompleks zaspokaja mieszkaniowe, biurowe, usługowe, a także rekreacyjne potrzeby mieszkańców Wrocławia. Górując nad trzynasto-wiecznym miastem Wrocław Sky Tower tworzy bardzo wdzięczny dla oka kontrast na tle miejscowej panoramy. Nowoczesny design budynku z 2012 jest wciąż aktualny, a styl wnętrza wcale nie odstaje od tego co widać z zewnątrz.

NOWOCZESNA ARCHITEKTURA

Lokalne drogi w Polsce to ogromna różnorodność krajobrazów również z perspektywy samochodowej. Najczęściej na poboczach dróg spotkamy aleje drzew, a za nimi bezmiar pól różnorodnych zbóż. Sceneria jest doskonała do zdjęć auta i z auta szczególnie, że lokalne drogi przeważnie nie obfitują w duży ruch.

DROGI

Warszawska Starówka to miejsce bogate w historię aż od XIII/XIV wieku. To dzieje rozkwitu, zniszczenia i odbudowy, raz po raz przez lata. Odwiedzający Starówkę może tam odnaleźć zarówno oryginalne, jak i odbudowane po Powstaniu Warszawskim historyczne budynki. Poza doskonałymi widokami, na warszawskiej Starówce nietrudno o aktywny czas odwiedzając wybór muzeów i galerii, na przykład na Zamku Królewskim.

STARE MIASTO

Polska wieś to coś, o czym marzy, lub mogłaby marzyć ogromna ilość zabieganych mieszkańców wielkich miast. Bardzo zróżnicowana i uduchowiona jest miejscem pełnym oryginalnej kultury i ludowej mądrości. Na wskroś województw tereny wiejskie przybierają różne formy dając doskonałą sposobność przedstawienia ich w obiektywie w taki sposób, by odbiorca mógł się poczuć jak w naprawdę różnych miejscach na całym świecie.

WIEŚ